MENU

Akce

Výlet Stříbský mlýn a Malovansko

Ve čtvrtek 1. června jsme se s mladšími i staršími dětmi vydali na výlet. Výlet byl rozdělen na dvě trasy – delší a kratší. Delší trasa vedla přes Okliky v Ivančicích, kde jsme se kochali výhledy z rozhledny, až na Stříbský mlýn, který nám ukázal krásy svých soch, starého Mlýna a přilehlé louky s rekvizitami, jako je letadlo nebo maják. Cestou jsme zvládli zdolat a přejít mosty přes řeku i přírodní překážky, poznávali jsme pomocí našich smyslů některé bylinky – například Mateřídoušku. Víme, kde proudí která řeka a jak mlýn vytváří elektřinu. Kratší trasa vedla na místní Malovansko – zastávku

Číst více

Sportovní odpoledne rodičů s dětmi

Ve středu 31. května se v naší mateřské škole pořádalo sportovní odpoledne pro rodiče s dětmi. Připraven byl bohatý program ve formě disciplín s plněním různých úkolů – skákání v pytli, překážková dráha s koloběžkou, skládání puzzle Červená Karkulka, hod na cíl nebo skákání v obručích. Děti za splnění každé disciplíny získaly razítko a na závěr také sladkou odměnu a medaile. Společně jsme si u založeného ohně opekli špekáčky a poseděli v příjemné přátelské atmosféře.

Číst více

Návštěva ZŠ V. Menšíka

Ve středu 24. května jsme s dětmi s povinnou předškolní docházkou navštívily Základní školu Vladimíra Menšíka v Ivančicích, kde byla plánovaná exkurze do přípravné a první třídy, které naše děti zanedlouho budou navštěvovat. Děti se nejen seznámily s prostory školy, ale i personálem. Přivítali nás prvňáčci svojí četbou pohádky o Červené Karkulce. Děti si vyzkoušely různé didaktické hry, jako například počítání, přiřazování počtu žvýkaček, navlékání myších ocásků korálky nebo tvoření postaviček ze čtené pohádky na špejli. Druhou částí exkurze byla návštěva přípravné třídy, kde nám děti předvedly, jak se učí psát a program byl obohacen o hudební vystoupení s pohybem.

Číst více

Výlet ZOO Jihlava

Ve středu 17. 5. se naše mateřská škola vydala na výlet do ZOO Jihlava. I přesto, že bylo chladnější počasí jsme zhlédli spoustu zvířat – zebry, žirafy, tygry, opice, různé druhy ptáků nebo plazů a mnoho dalšího. Společně s dětmi jsme se naučnou stezkou napříč ZOO učily zvířata nejen pojmenovat, ale i popsat, jak vypadají, co jí a kde bydlí. Výlet se nám nakonec vydařil a všichni jsme si jej hezky užili.

Číst více
Žádné další příspěvky.